»Ko pouka več ne bo,

nad nami brezskrbno bo nebo.

Dva meseca imeli bomo mir,

na počitnice se bomo pognali v dir.

A hitro minil bo prijeten čas,

spet obveznosti bodo prišle med nas.

V šolo septembra bomo se vrnili,

pridno in marljivo skupaj se učili

(Jošt Levart in Urh Juhart)

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši in skrbniki.

Verjamemo, da ste počitnice preživeli lepo, da ste se naužili prostih in brezskrbnih dni in da ste polni nove energije za novo šolsko leto.

Pogumno zakorakajte vanj, v prepričanju, da bo uspešno in da bosta vaš trud in delo obrodila rezultate.

Na OŠ Ob Dravinji vas z veseljem pričakujemo.

V petek, 1. septembra 2023,  se začenja šolsko leto 2023/24.

PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLCE

Sprejem prvošolcev na matični šoli Ob Dravinji je ob 9. uri, na podružnici Tepanje pa ob 10. uri. Prvošolci ste vabilo za 1. šolski dan dobili po pošti.

PRVI ŠOLSKI DAN ZA UČENCE OD 2. DO 9. RAZREDA

Za učence od 2. do 9. razreda se 1. šolski dan prične ob 8.20.

Učenci 2. in 3. razreda vstopate v šolo skozi vhod 1. triletja. Ob vstopu v šolo vas bodo dežurni učitelji usmerili v matične učilnice.

Učenci od 4. do 9. razreda počakate pred glavnim vhodom, kjer vas bodo pričakali vaši razredniki in vas peljali v matične učilnice.

Imeli boste tri šolske ure z razrednikom, četrto šolsko uro pa pouk po urniku.

S sabo prinesite torbo, beležko, peresnico in šolske copate.

Vozni red šolskih avtobusov ostaja enak kot lansko šolsko leto in je objavljen na spletni strani šole.

Odhodi šolskih avtobusov na prvi šolski dan se pričnejo ob 12. uri.

Prvi šolski dan imate vsi učenci malico, kosilo je organizirano za učence od 2. do 5. razreda.

Drage učenke in učenci, spoštovani starši.

Za dobro in uspešno delovanje šole je potrebno naše skupno sodelovanje in zaupanje. Prepričani smo, da nam bo v šolskem letu 2023/24 skupaj uspelo.

Ravnateljica mag. Nevenka Brdnik in kolektiv OŠ Ob Dravinji