V soboto, 22. 10. 2022, so učenke in učenci naše šole že desetič nastopili na Državnem osnovnošolskem prvenstvu v uličnem teku, ki je bilo organizirano v sklopu 26. LJUBLJANSKEGA MARATONA. V vseh letih doslej smo posegali po najvišji mestih, in sicer ekipno ter posamezno. Precej smo imeli posameznikov med zmagovalci, ekipno pa največkrat osvojili 2. ali 3. mestu. Letošnje leto pa smo prvič v ekipni razvrstitvi postali tudi DRŽAVNI PRVAKI. Tekmovanje je bilo kljub zelo slabim vremenskim pogojem množično, naši učenci in učenke pa so presegli vsa pričakovanja, saj so se zares odlično odrezali. Našo šolo je zastopalo 16 učenk in učencev, 8 najboljših posameznikov, ki so s svojo uvrstitvijo prispevali k naslovu DRŽAVNIH PRVAKOV, pa so: