»Pomikamo se naprej, odpiramo nova vrata

in preizkušamo nove stvari,

ker smo radovedni in

nas radovednost vodi do novih poti.« (W. Disney)

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši in skrbniki.

Verjamemo, da ste počitnice preživeli lepo in da so se v vaši malhi počitniških  doživetij nabrali prijetni in zanimivi dogodki, ki so vas navdali z veseljem in z novo energijo za novo šolsko leto.

Pogumno zakorakajte vanj, v prepričanju, da bo uspešno in da bosta vaš trud in vaše delo obrodila rezultate.

Bodite radovedni, pogumni in prizadevni.

Učitelji OŠ Ob Dravinji vas z veseljem pričakujemo.

In vedite, da šola ni le okolje, v katerem razvijate svoje intelektualne zmožnosti, pač pa ponuja tudi druge, pomembne socialne veščine in vrednote – zadovoljstvo, veselje, pogum, vztrajnost, radovednost, navdušenje, pripadnost, soočanje z uspehi in neuspehi…, vse to pa v življenju resnično šteje.

V četrtek, 1. septembra 2022,  se začenja šolsko leto 2022/23.

PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLCE

Sprejem prvošolcev na matični šoli Ob Dravinji je ob 9. uri, na podružnici Tepanje pa ob 10. uri. Prvošolci ste vabilo za 1. šolski dan dobili po pošti.

PRVI ŠOLSKI DAN ZA UČENCE OD 2. DO 9. RAZREDA

Za učence od 2. do 9. razreda se 1. šolski dan prične ob 8.20.

Učenci 2. in 3. razreda vstopate v šolo skozi vhod 1. triletja. Ob vstopu v šolo vas bodo dežurni učitelji usmerili v matične učilnice.

Učenci od 4. do 9. razreda počakate pred glavnim vhodom, kjer vas bodo pričakali vaši razredniki in vas pospremili v matične učilnice.

Imeli boste tri šolske ure z razrednikom, četrto šolsko uro pa pouk po urniku.

S sabo prinesite torbo, beležko, peresnico in šolske copate.

JUV in OPB sta organizirana.

Vozni red šolskih avtobusov ostaja enak kot lansko šolsko leto in je objavljen na spletni strani šole.

Odhodi šolskih avtobusov na prvi šolski dan se pričnejo ob 12. uri.

Prvi šolski dan imate vsi učenci malico, kosilo je organizirano za učence od 2. do 5. razreda.

VARNOST V PROMETU (povzeto s Portala SPV)

Učence in starše želimo ob pričetku novega šolskega leta opozoriti na ukrepe in ravnanje za večjo varnost otrok v cestnem prometu:

1. V šolo hodite po varnih šolskih poteh (starši poskrbite, da z mlajšimi otroci obnovite varno pot do šole).

2. Otroci do 7. leta za pot v šolo potrebujete spremstvo odraslih.

3. Kot pešci hodite po pločniku, cesto prečkajte na označenem prehodu pri »zebri«.

4. Z rumeno rutico v 1. in v 2. razredu opozorite nase.

5. S kresničko in odsevnikom ste bolje vidni.

6. Na kolesu in skiroju vedno nosite čelado.

7. Med vožnjo v vozilih ste vedno pripeti z varnostnim pasom, do višine 140 cm pa nameščeni v otroškem varnostnem sedežu.

Veseli nas, da šolsko leto 2022/23 pričenjamo v šolskih prostorih brez posebnih omejitev. V šoli bomo še naprej skrbeli za samozaščitno ravnanje z umivanjem rok in s higieno kašlja ter prezračevali prostore.

Pomembno pa je, da v šolo prihajate zdravi učenci, brez znakov prehladnih obolenj.

V skladu z odlokom Vlade RS se v primeru simptomov, značilnih za Covid-19, priporoča samotestiranje v domačem okolju. Starši teste prevzamete v lekarni.

Drage učenke in učenci, spoštovani starši.

Verjamem, da bomo s skupnim sodelovanjem in z umirjeno ter spoštljivo komunikacijo skupaj kos izzivom, ki nam jih bo prineslo novo šolsko leto.

Bodimo drug do drugega spoštljivi, naklonjeni in sodelovalni.

SE VIDIMO V ŠOLI, DRAGE UČENKE, DRAGI UČENCI.

Ravnateljica mag. Nevenka Brdnik in kolektiv OŠ Ob Dravinji