Tudi letos smo v počastitev slovenskega kulturnega praznika v avli šole pripravili kratko proslavo, na kateri smo se spomnili veličine dr. Franceta Prešerna in širšega pomena kulture.
Skozi celotno kulturno dogajanje sta nas zelo sproščeno, malce igrivo, a vendarle spoštljivo popeljala voditelja, tretješolca Vita in Aleks. Prireditev se je pričela ob zvokih slovenske himne, ki so nam jo zapeli člani otroškega pevskega zbora. S svojo živahnostjo in igrivostjo pa so se v nadaljevanju predstavili še s pesmicama Backi za lahko noč in Moj očka ima konjička dva. V nadaljevanju smo prisluhnili učencem 2. b razreda, ki so se nam predstavili z deklamacijo pesmi Kaj je kultura? Učenci 2. a in 2. c razreda pa so nam skozi igro in ples približali ter predstavili Prešernovo pesem Povodni mož. Pesem O, Vrba so deklamirali učenci 5. b razreda, s katero so še dodatno obogatili kulturni program. Na prireditvi so zaigrali tudi člani šolskega orkestra, ki so z igranjem na inštrumente navdušili vse prisotne. Prireditev se je zaključila v veselem razpoloženju, saj so se vsi nastopajoči potrudili in odlično izpeljali svoje nastope, v kar ni dvomiti, saj je vsaka od točk požela velik aplavz.