V sredo, 24. 3. 2021, je potekal medobčinski otroški parlament, tokrat na malce drugačen način. Predstavniki posameznih šol, po večini predstavniki oddelčnih skupnosti osnovnih šol v regiji (OŠ Ob Dravinji, OŠ Pod goro, OŠ Loče, OŠ Zreče, OŠ Vitanje), smo se ob 9. uri zbrali na Zoom-povezavi. Tam so nas čakali veseli obrazi naših mentoric. Tokrat je področni otroški parlament gostila naša šola, OŠ Ob Dravinji, v organizaciji mentorice šolskega otroškega parlamenta, ge. Katje Holobar, in somentoric, ge. Tine Esih in ge. Jerneje Menzinger, k sami izvedbi pa so veliko prispevali tudi predstavniki Društva za razvoj človeških virov in socialnih programov NOVUS. Po uvodnem nagovoru, pozdravu in kulturnem programu v obliki filmčka smo učenci razpravljali o izzivih današnjega časa – šolanju na daljavo, o poklicnih možnostih ter izobraževanju doma in v tujini, o poklicih prihodnosti in o naših načrtih v zvezi z njimi. Srečanje smo zaključili s strinjanjem, da živimo v (res) neobičajnih časih, ki nam ne smejo povzročati stisk in strahu pri naših odločitvah. Nova resničnost ni več samo blizu, ampak že med nami.

Zapisala Tinkara Jošt, IP ŠNO