Tudi letos je kljub neljubim razmeram v organizaciji Občine Črna na Koroškem potekala tradicionalna prireditev Gradovi kralja Matjaža, a v nekoliko drugačni obliki. Sodelujoči so na devetindvajseti prireditvi zapored tokrat gradove Kralja Matjaža gradili na daljavo. V sklopu dogodka sta potekala tudi likovni in literarni natečaj, kjer so sodelovali tudi učenci naše šole, in sicer s pesmimi, zgodbicami, anekdotami, spisi, stripi in z drugimi literarnimi prispevki na temo kralja Matjaža, z njim povezanimi liki, dogodki in legendami. Komisija s Kraljem Matjažem na čelu je pri ocenjevanju upoštevala domiselnost, izvirnost prispevka in povezavo z domačo tematiko.

Med vsemi prejetimi izdelki so izbrali po tri najboljše v vsaki kategoriji in jih nagradili s praktičnimi nagradami. Razglasitev le-teh je potekala 24. februarja, ko goduje Matija –  torej tudi kralj Matjaž. Z velikim veseljem sporočamo, da je bila tudi na tem natečaju med nagrajenci naša učenka. To je Doroteja Kotnik iz 6. a razreda. Kralj Matjaž je njeno nagrado že odnesel na pošto. Za dosežen uspeh ji tudi mi čestitamo in ji želimo še veliko ustvarjalnega navdiha.