Stališče osnovnih šol OB DRAVINJI, POD GORO IN LOČE:

1. Šolam je bilo včeraj  s strani MIZŠ posredovana okrožnica, s katero so šole pozvali, da se v skladu z odredbo ministra za zdravje začasno prepove zbiranje ljudi v šolah –  za šole to pomeni, da so šole od ponedeljka, 16. marca, pa do 29. marca zaprte.

V vseh treh šolah bomo dosledno upoštevali navodila MIZŠ in NIJZ.

1. Vse tri osnovne šole so se na izredne razmere pripravile in bodo v naslednjih dveh tednih delovale poenoteno.

IZOBRAŽEVANJE NA DALJAVO

Vse tri šole bodo za učence in učenke pripravile izvajanje izobraževanja na daljavo.

Izobraževanje na daljavo bo potekalo preko spletnih učilnic in drugih spletnih orodij.

• Starše in učence posamezne šole prosimo, da spremljajo spletno stran svoje šole  in svojo elektronsko pošto.

• Vsaka šola bo namreč na svoji spletni strani sproti obveščala svoje starše in učence o načinu dela.
  • Poskrbeli bomo, da bodo učenci dostopali do učnih gradiv preko računalnika, tablice ali telefona. Prepričani smo, da bo na tak način dostop omogočen vsem.
  • Na tem mestu sporočamo vsem učencem, da zanje prihajajoča dva tedna ne bodo počitniceučenci bodo morali poskrbeti, da bodo učne vsebine predelali doma. Šole bomo poskrbele, da vsebine pri posameznem predmetu ne bodo preobširne. Prav tako prosimo starše, da bodo tekom dneva učence spodbujali k opravljanju dela za šolo.
  • Starše pozivamo, da poskrbijo, da učenci ostajajo doma, da se ne družijo med sabo in da je intenziteta stikov čim manjša.

1. ZAGOTOVITEV NUJNEGA VARSTVA ZA UČENCE

Šole želimo, da starši poskušate poskrbeti za varstvo otrok v domačem okolju. Zavedamo pa se, da je potrebno zagotoviti nujno varstvo.

Vse tri šole bodo na področju zagotavljanja nujnega varstva za učence delovale usklajeno.

Na sestanku šol in ustanovitelja Občine Slov. Konjice so šole uskladile smernice in kriterije za zagotovitev nujnega varstva za učence:

• Organizirano bo varstvo za učence 1. in 5. razreda tistih staršev, ki delajo v zdravstvu, komunali, energetiki in policiji.
  • Starše pozivamo, da danes najkasneje do 15. ure svoji šoli sporočijo, da potrebujejo nujno varstvo. Šole nujno potrebujejo informacijo za pripravo dela.
  • Starši morajo svoje otroke v nujno varstvo obvezno prijaviti.
  • Nujno varstvo bo za učence vseh treh šol potekalo v prostorih vrtca Mali grof, od 6.30 do 15. 30 ure.